SKsoft
Hodnota nákupu:
0,00 Kč

software

informace

pro zákazníky

sksoft.cz

Prodej a distribuce slovenského software.

info@sksoft.cz
Popis
Funkce
Náhled
Download
Ceník
Koupit!
Domácí Hospodářství  

Domácí hospodářství plus

Evidence příjmů a výdajů domácnosti pro každého jejího člena. Zcela nový program vycházející z Domácí Hospodářství

Nejčastěji kladené dotazy a odpovědi:

Jaký je způsob práce s programem ?
Způsob práce zůstal zachován z programu Domácí Hospodářství, příjmy a výdaje se zadávají zvlášť.
Jaký je rozdíl mezi programem Domácí hospodářství a Domácí hodpodářství plus ?
DHP je kompletně přepracovaný program, umožňuje vytvořit libovolný počet účtů (nejsou předdefinované pouze 3 jako u DH), umožňuje podrobněji dělit kategorie (auto-tankování, pojistky, parkování ...), vypsané záznamy je možné třídit podle datumu, sumy..
Je DHP rychlejší než DH ?
Ano, protože program používá na ukládání záznamů databáze. Navenek se sice může program jevit, jako kdyby byl trochu lenivý, ve skutečnosti je to ale dané použitím a překreslování prvků vzhledu XP, které je o něco náročnější. Nemělo by však nastat zpomalení programu při načítání údajů,
Jsem uživatelem programu Domácí hospodářství a chci si svoje údaje zkopírovat do programu DHP.
Program není zpětně kompatibilní s programem Domácí hospodářství, resp. jeho záznamy. Na převod záznamů z DH do DHP použijte funkci Importovat data z programu DH, která je ve všeobecných nastaveních. Před použitím této funkce nejdříve zazálohujte svá data !!!
Ve statistikách se mi po přesunu peněz zobrazí i jako výdej i jako příjem.
V nastavení aktivujte volbu "nezapočítávat kategorii sloužící na přesuny do statistik". V nastavení také můžete určit název této kategorie. Tato kategorie musí být vytvořená ve všech účtech, aby jednoduchý přesun pracoval správně.
Zapisuje program do registrů Windows nebo do jiných souborů ?
Ne. Všechny záznamy, údaje a nastavení jsou uloženy v adresáři DHP.
V programu se mi zobrazují nesprávné texty s diakritikou.
V Ovládacích panelech - místní a jazykové nastavení - rozšířené - zvolte češtinu / slovenštinu pro non-Unicode programy.
Pokud si zaregistruji program budu muset zadávat údaje znovu ?
Ne.
Program zatím komunikuje ve slovenštině, změní se něco, když bude k dispozici česká verze ?
Česká lokalizace bude dostupná v nejbližší verzi. Bude dostupná jednoduchým přeinstalováním programu. Tato změna se Vašich údajů nedotkne, jelikož lokalizace "jen" změní texty v programu. Program je však již nyní připraven pro české uživatele: česká mzdová kalkulačka, kurzovní kalkulačka načítající kurzy z ČNB, sazby energií v ČR, možnost zadat cizí měnu v programu, možnost nastavit vlastní název kategorie "přesunuté" sloužící na jednoduché přesuny.
Je konec roku a chtěl bych si začít zadávat údaje, ale tak, aby se mi nezapočítávaly do statistik starého roku.
V menu Nastavení - Pracovní rok je možnost "Uskutečnit přechod na další (nový) pracovní rok". POZOR ! Přechod na další pracovní rok musí vykonat pouze jeden uživatel programu !!!
Jak změním velikost měřítka grafů ?
Některé tyto operace (změna měřítka, posun) je možné uskutečnit pomocí kolečka myši a pomocí tlačítek myši (stlačit, držet, posunovat) a jejich kombinací.
Co je to možnost "zobrazit růst" ve statistikách ?
Umožňuje zobrazit postupný nárust příjmů nebo výdajů přes jednotlivé měsíce.
Má omezení neregistrované verze vliv na import údajů z Domácího Hospodářství ?
Ne. Omezení neregistrované verze je max. 150 záznamů. Po importu se může lehce stát to, že bude importováno i 800 záznamů (podle toho, kolik záznamů jste měli v DH). Avšak při pokusu vložit další záznam bude vypsáno omezení.
Používal jsem měnu Kč, ale po importu z DH mám najednou Sk, co s tím ?
Účty, které se importují, budou automaticky nazvané "hotovost, odložené, banka". Tyto účty můžete podle potřeby přejmenovat v nastavení. Měna importovaných účtů byla nastavena na Sk. Při importu však NEDOŠLO k přepočítání financí na Sk, jen měna se takto označila. V nastavení účtů ji můžete změnit např. na Kč. Také v případě potřeby je třeba změnit ve všeobecném nastavení i globální menu např. na Kč (jinak by se finanční stav přepočítal na Sk)
Proč je nastavení globální měny ve všeobecném nastavení ?
Podle tohoto nastavení bude přepočítán finanční stav (řádek "celkem"). V případě, že máte všechny účty v jedné měně, tak si nastavte globální měnu stejně. Pokud máte např. dva účty v Kč a jeden v EUR, tak si nastavte globální měnu na Kč, resp. CZK a v okně finanční stav (řádek celkem) dojde k přepočítání stavu účtu v EUR na Kč a výsledná suma (všechny tři účty celkem) se Vám zobrazí v Kč.
Jaké jsou minimální požadavky na spuštění programu ?
- minimální rozlišení obrazovky: 1024x768
- Win 2000/XP
- do Win98 je potřebné doinstalovat ADO-JET driver (pro databázi Access) od Microsoftu.